tábory

Informace o letních dětských táborech s dlouholetou tradicí.

V klidném prostředí Českomoravské vysočiny se tradičně konají letní tábory. V romantickém údolí řeky mohou malí táborníci prožít pod vedením zkušených vedoucích 14 dní plných her a dětských dobrodružství.

Nedaleká řeka a stromy kolem ní jsou pak zárukou osvěžení a úkrytu v parných letních dnech. Program na táboře se liší rok od roku, sportovní vyžití střídají dobrodružné hry přes den i ve večerních hodinách. Samozřejmostí je podvečerní posezení při kytaře u táborového ohně. Děti se učí samostatnosti a praktickým dovednostem během služeb. V oddílech jsou jak starší, tak mladší účastníci a tím je zabezpečeno rovnoměrné rozložení sil a dovedností. Mladší děti se učí od starších a ti jsou pak pro ně oporou a vzorem ve složitějších situacích.

Tábor nabízí ubytování ve stanech. Před nepřízní počasí účastníky chrání společenská „místnost“ dřevěná stavba sloužící jako jídelna a indiánské TeePee, do kterého se bez problémů vejdou všichni účastníci tábora.

Stravování je zabezpečeno odborným personálem pětkrát denně. Strava je připravována ve stálé budově – kuchyni.
Zásobování tábora je zajištěno z blízkých obcí a pravidelnými ranními dodávkami čerstvého pečiva.
Tábor je napojen na vodovod s pitnou vodou z nedalekého rekreačního zařízení.
O tělesnou hygienu je postaráno v táborové umývárně, která je zásobována jak studenou, tak teplou vodou.
Odborný zdravotnický personál je zárukou dohledu nad zdravím účastníků. Současně dbá o plnění přísných hygienických předpisů, které existují právě pro tento druh táborů.

Informace z proběhlých ročníků najdete v příslušné fotogalerii. Přihlášení do fotogalerie je nutností. Pokyny najdete v sekci přihlášení.

Přihlášení

Facebook